BIO NoD uvede 23. 3. 06 ve 20:00 v sálu NoD.Roxy:
Po veleúspěšném komponovaném večeru Assian Horror Night 1 přicházíme s další, neméně děsuplnou filmovou skladbou!Kairo
(Pulse / Kaïro, 2001, r. Kiyoshi Kurosawa)


Z japonské Nové vlny, kterou odstartoval světoznámý Kruh, patří Kairo jednoznačně ke špičce. Ve schopnosti budovat hutnou atmosféru a eskalovat napětí nezůstává Kurosawův snímek svému předchůdci nic dlužen, navíc boduje kvalitním technickým zpracováním, které se může bez rozpaků srovnávat s Hollywoodskou produkcí. Nositelem hrůzy je tentokrát internet, konkrétně jistá webová stránka se zneklidňujícími záběry kamer, která se při nejlepší vůli nedá zavřít - ani vypnutím počítače. Pokud vám po shlédnutí Kruhu ještě nějaký čas dělalo problém postavit se zády k televizi, připravte se na podobné problémy s monitorem.
KairoKairo2Kairo3
Kairo4Kairo5Temné vody
(Dark Water / Honogurai mizu no soko kara, 2002, r. Hideo Nakata)


Mistr a defacto stvořitel (pod)žánru se vrací v plné síle - po japonském Kruhu 2 a krátké pauze se Hideo Nakata vrhl na další duchařskou historku. Když se čerstvě rozvedená matka s šestiletou dcerou nastěhuje do nového činžovního bytu, ještě netuší, že její problémy teprve začínají. Ze stropu neustále kape, v opuštěném bytě o patro výš se ozývají kroky, přibývá podivných úkazů a malá Ikuko si záhy najde poněkud netradiční kamarádku...
DarkWaterDarkWater2Kairo3
Kairo4Kairo5Klub sebevrahů
(Suicide Club / Jisatsu saakuru, 2002, r. Shion Sono)


Ze skupiny filmů, které se oficiálně řadí k japonské Nové vlně, Klub sebevrahů ostře vybočuje. Místo dalšího nadpřirozeného příběhu nám Shion Sono servíruje krvavý detektivní thriller se satirickým podtextem: sledujeme pátrání po původci série masových sebevražd, kterou odstartuje skupina padesáti čtyř japonských školaček skokem pod koleje Tokijského metra. Ojedinělou kombinací plíživého strachu, šokující brutality a cynického humoru si Klub sebevrahů vydobyl pověst nezapomenutelného snímku, který nesmí chybět na žádné přehlídce japonských bizarností.
SuicideClubSuicideClub2SuicideClub3
SuicideClub4SuicideClub5PO CELÝ VEČER POBĚŽÍ V PARALELNÍ PROJEKCI TO NEJLEPŠÍ Z ANIME HORORU:

Vampire Hunter D:
Bloodlust

(2000, r. Yoshiaki Kawajiri)


Hitsuji no uta

(2003, r. Gisaburo Sugii)


Pet Shop of Horrors

(2000, r. Toshio Hirata)


Yami no matsuei

(2001, r. Hiroko Takita)